Kursy specjalistyczne

kursy-nurk-pro

mask1MASKA PEŁNOTWARZOWA – podczas kursu zostaną omówione zalety maski pełnotwarzowej, jej budowa, podstawowe czynności, problemy z nią związane, konserwacja oraz to co najważniejsze nurkowanie w masce pełnotwarzowej!

mask1NITROX – kurs ten umożliwia Tobie nurkowanie na wzbogaconym powietrzu – Nitrox. Dzięki temu jako nurek będziesz mógł dłużej spędzać pod wodą na danych głębokościach a oprócz tego wysycanie azotu z naszego ciała, jest o wiele lepsze, podczas nurkowaniu na Nitroxie. Nauczysz się planować nurkowania dzięki specjalnym tabelą do nurkowania na wzbogaconym powietrzu.

mask1PODWODNA FOTOGRAFIA – czy często myślisz o nurkowaniu? Czy często wspominasz to co widziałeś pod wodą? A może chciałbyś się pochwalić znajomym tym co odkryłeś podczas swojego nurkowania? Jeżeli odpowiedziałeś na któreś z pytani TAK, to ten kurs jest właśnie dla Ciebie! Dzięki niemu nauczysz się odpowiednich technik nurkowania z aparatem do fotografii podwodnej. Dowiesz się o rodzajach aparatów, światłach, fleszach i specjalnych obudowach do nich, oraz nauczysz się robić zdjęcia pod wodą!

mask1NURKOWANIE NA WRAKACH – podczas tego szkolenia nauczysz się planować, organizować oraz nurkować na wrakach. Dowiesz się o procedurach bezpieczeństwa oraz poznasz techniki poruszania się podczas nurkowań wrakowych.

mask1NURKOWANIE GŁEBOKIE – czar głębin i syreni śpiew, który przyciąga coraz głębiej i głębiej, abyś mógł zobaczyć co się tam kryje… fascynujące podwodne miejsca i urocze zwierzęta oraz rośliny. Dzięki tej specjalizacji będziesz mógł nurkować aż do 40m ! Nurkowanie głębokie to fascynująca przygoda, która pozwoli Ci badać historyczne wraki i obserwować zadziwiające podwodne życie.

mask1SUCHY SKAFANDER – czy marzniesz pod wodą? A może chciałbyś nurkować cały rok, nawet zimą?! Suchy skafander to idealne rozwiązanie! Na tym kursie poznasz rodzaje suchych skafandrów oraz prawidłowe techniki nurkowania w nich i wyważania się.

mask1NURKOWANIE NOCNE – nurkowanie nocne, to wielka przyjemność i wielka przygoda. Podczas tego nurkowania można zobaczyć wiele stworzeń, które za dnia śpią, a teraz wyszły na żer. Oprócz tego nurkowanie nocne to niesamowite przeżycie! Zanurzając się w mroku nocy i ciemnej wodzie… i Twoja latarka, która rzuci światło na wszystkie podwodne tajemnice. Podczas tego kursu dowiesz się o prawidłowych technikach nurkowania w nocy oraz o tym jak nurkować nocą by było bezpiecznie.

mask1PODWODNA NAWIGACJA – każdy dobry nurek powinien wiedzieć gdzie jest, dokąd płynie i jak wrócić z powrotem w miejsce z którego zaczął swą podwodną podróż. Ten kurs nauczy Ciebie poprawnych technik nawigacji pod wodą. Już zawsze będziesz wiedział gdzie jesteś!

mask1DOSKONAŁA PŁYWALNOŚĆ – pływalność jest jedną z najważniejszych rzeczy podczas nurkowania. Dlatego ważne jest abyś nauczył się jak zachowywać odpowiednią pływalność, jak się wyważać oraz udoskonalisz swoją technikę pływania w płetwach. Dzięki temu szkoleniu będziesz się mniej męczył oraz zużywał mniej powietrza!

mask1

POSZUKIWANIE I WYDOBYCIE – dzięki temu specjalistycznemu szkoleniu nauczysz się jak odnajdywać zatopione rzeczy pod wodą oraz prawidłowych technik wydobywania ich na powierzchnię.

mask1PODWODNY PRZYRODNIK – w trakcie tego kursu dowiesz się więcej o podwodnej faunie i florze. Nauczysz się jak planować nurkowanie, jak reagować pod wodą i jak wchodzić w interakcje z podwodnym światem.

mask1NURKOWANIE WIELOPOZIOMOWE – dzięki tej specjalizacji nauczysz się jak w poprawny sposób korzystać z komputerów nurkowych oraz planować nurkowania wielopoziomowe! Podczas zajęć zapoznasz się również z wyższym poziomem teorii dekompresji.

mask1SPECJALISTA SPRZĘTOWY – podczas tego kursu dowiesz się więcej o sprzęcie nurkowym i jego zastosowaniu. Poznasz różne rodzaje i zastosowania: pianek, jakcetów, automatów, skafandrów suchych, płetw itp. Oprócz tego dowiesz się jak konserwować i dbać o sprzęt.

mask1NURKOWANIE W PRĄDZIE – podczas tej specjalizacji nauczysz się: czym są prądy i skąd się biorą, jak przewidywać ogólny kierunek i siłę prądu. Dowiesz się jak skutecznie nawigować w prądzie i jak się w nim poruszać.

mask1SKUTER PODWODNY – ten kurs umożliwia Ci nauczenie się pływania i obsługi skuterów podwodnych !

mask1STRZELANIE BOJKI – dzięki tej specjalizacji nauczysz się tej niezbędnej umiejętności. Każdy profesjonalny nurek powinien mieć bojkę przy sobie. W niektórych krajach bojka jest obowiązkowa, tak samo jak wystrzelenie jej tuż przed wynurzeniem się. Dlatego warto nauczyć się, jak strzelać bojkę, kiedy nią strzelać, jaki kolor co oznacz i jak korzystać z kołowrotka.